Transmisja konferencji prasowej inaugurującej kampanię społeczną „W Nowym Kształcie”

Następne wydarzenie


Transmisja konferencji prasowej inaugurującej kampanię społeczną „W Nowym Kształcie”

24.08.2021 09:30

W obliczu narastającej fali otyłości i pogłębiających się mitów z nią związanych, w trosce o osoby z chorobą otyłościową, Instytut Człowieka Świadomego we wtorek 24 sierpnia b.r. zainaugurował holistyczną kampanię społeczną „W Nowym Kształcie” wspierającą leczenie otyłości.

Otyłość odcina nam kartki z kalendarza, nie pozwala nam doczekać starości, ten problem wykracza znacznie poza estetykę i dobre samopoczucie” – powiedział podczas inaugurującej kampanię konferencji prasowej
prof. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński. Na otyłość cierpi już co 4 Polak, ale tylko 80% osób ma świadomość, że otyłość to choroba. Od lat w Polsce i na świecie panuje przekonanie, że otyłość to defekt natury estetycznej, a osoby z otyłością są same sobie winne. „Misją Stowarzyszenia Instytut Człowieka Świadomego jest kształtowanie właściwych postaw społecznych i edukacja społeczeństwa, a także poprawienie losu pacjentów, dlatego nie mogliśmy się biernie przyglądać rosnącym statystykom dotyczącym otyłości. Zainicjowaliśmy kampanię społeczną, która ma wspierać osoby z otyłością w podjęciu decyzji o leczeniu oraz pacjentów w trakcie terapii.” – powiedział Marek Kustosz. – Zależało nam, aby kampania była współtworzona przez klinicystów, ekspertów z różnych dziedzin, towarzystwa naukowe oraz organizacje pacjenckie, aby wspólnie jednym głosem zwrócić się do społeczeństwa, przełamywać stereotypy i mity związane z tą chorobą” – powiedział organizator kampanii Marek Kustosz Prezes Instytutu Człowieka Świadomego.